Jauno ķīmiķu skola (JĶS) ir nodarbības skolēniem, kurus interesē dabaszinātnes un it īpaši ķīmija. JĶS galvenais mērķis ir ieinteresēt skolēnus par eksaktajām zinātnēm, skart kā neorganiskās, tā organiskās ķīmijas tēmas un apgūt ko jaunu ārpus mācību stundām. Nodarbības tiek veidotas pēc šāda plāna: neliela ievadlekcija par tēmu, praktiskie darbi (uzdevumi, pētnieciskie darbi, eksperimenti) veidojot vairākas komandas, diskusija un rezultātu apkopošana kopā ar JĶS vadītāju.

JĶS nodarbības notiek visu mācību gadu reizi mēnesī, parasti sestdienās. Nodarbībās skolēni veic eksperimentus, vēro demonstrējumus, risina problēmuzdevumus, noskaidro teorētiskos jautājumus. Nodarbību ilgums parasti ir četras akadēmiskās stundas.

JĶS aktivitātes organizē LU Ķīmijas fakultāte sadarbībā ar JĶS darbību atbalstošajām izglītības pārvaldēm un izglītības iestādēm.

Papildu punkti: vidusskolas absolventi par aktīvu un sekmīgu darbu JĶS saņem LU Ķīmijas fakultātes izsniegtus Sertifikātus. Iesniedzot dokumentus studēšanai LU Ķīmijas fakultātes dabaszinātņu bakalaura studijām ķīmijā un skolotāju studiju programmā, Sertifikāta iesniedzēji saņem papildu 20 punktus.

Jauno ķīmiķu skolas nolikums:

• veicināt interesi un motivāciju apgūt ķīmiju un citas dabaszinātnes;
  • nodrošināt iespējas nostiprināt jau skolā apgūtās ķīmijas zināšanas un prasmes, un apgūt tās padziļināti;
  • pilnveidot pētnieciskā darba, sadarbības, komunikācijas un IT izmantošanas prasmes;
  • veidot izpratni par ķīmijas un indivīda, sabiedrības un vides mijiedarbību, tehnoloģiju nozīmi indivīda dzīvē un sabiedrības attīstībā;
  • informēt skolēnus par profesijām, kurās nepieciešamas ķīmijas zināšanas, un karjeras izaugsmes iespējām ķīmijas jomā;
  • popularizēt studijas LU Ķīmijas fakultātē.
  • interesi un motivāciju apgūt ķīmiju;
  • iespēju nostiprināt skolā apgūtās ķīmijas zināšanas un prasmes;
  • izpratni par ķīmijas un indivīda, sabiedrības un vides mijiedarbību, tehnoloģiju nozīmi indivīda dzīvē un sabiedrības attīstībā;
  • informāciju par profesijām, kurās nepieciešamas ķīmijas zināšanas un karjeras izaugsmes iespējām ķīmijas nozarē;
  • jaunus draugus, kas nākotnē var kļūt par kursabiedriem vai kolēģiem;
  • informāciju par studiju iespējām LU Ķīmijas fakultātē.

Jauno ķīmiķu skolas nodarbību grafiks

Pieteikšanās uz kārtējo Jauno ķīmiķu skolas nodarbību (Rīgas grupa)

Nodarbību grafiku skatīt Google dokumentā, kurā arī atradīsiet informāciju par dzīvesvietai tuvāko nodarbību grupu. Lai piedalītos tās darbā, lūdzu, sazinieties ar grupas darba koordinatoru.

Visiem Rīgas un novadu JĶS dalībniekiem un skolotājiem reizi mācību gadā LU Ķīmijas fakultāte organizē „Jauno ķīmiķu forumu”.

Tiek sagaidīts, ka katrs JĶS dalībnieks regulāri, godprātīgi un aktīvi piedalās nodarbībās, ievēro darba drošības noteikumus, ikreiz veic mājas darbus un sagatavojas nodarbībām saskaņā ar panākto vienošanos iepriekšējā nodarbībā. Mācībām un saziņai tiek izmantota LU e-mācību vide skolām Moodle.

Nodarbības kavēšanas gadījumā dalībnieks par to paziņo pirms nodarbības vadītājam vai koordinatoram. Skolēns netiek vairs uzskatīts par JĶS dalībnieku, ja viņš, neinformējot nodarbību vadītājus, nav apmeklējis nodarbības vairāk nekā divas reizes mācību gadā.

JĶS organizators

JĶS nodarbību vadītāji

Nodarbību sagatavošanas atbalsts

Informatīvais atbalsts